Gumijas Segums

Rotaļu laukums var tikt uzskatīts par pilnīgi drošu bērniem, ja ne tikai iekārtas ir konstruētas un uzstādītas atbilstoši standartam EN1176, bet arī laukuma segums, atkarībā no krišanas augstuma ir izveidots atbilstoši standartam EN1177.

Šis standarts ir izstrādāts vadoties no tā, kādas traumas bērns var gūt krītot no rotaļu laukuma konstrukcijas un kā tās var mazināt kritiena brīdī.

Ir dažādi risinājumi seguma izveidē traumatisma mazināšanai – smilts, mulča, smalki oļi vai gumija.
Gumijas segums ir visizplatītākais, jo tas kalpos ilgāku laiku nekā citi segumi, tas būs mazāk jākopj un to būs vieglāk uzraudzīt, jo beramo materiālu virskārtas nav patstāvīgas un bīstamas bedres veidojas regulāri.

SIA ”Jūrmalas Mežaparki” piedāvā divu veidu gumijas segumus: flīžu vai „lejamos”.
Gumijas flīzes, visizplatītākais biezums ir 45mm, sastāv no SBR* gumijas granulu kārtas un EPDM* gumijas granulu virskārtas. Flīžu EPDM virskārta ir iegūstama dažādos toņos, kurus var apskatīt zemāk.

 

rubber-graph

Gumijas flīžu seguma ieklāšana ir līdzīga kā bruģa ieklāšana. Tiek izveidota 200mm bieza blietētu šķembu un smilts pamatne uz kuras tiek uzklātas flīzes. Kopš grozījumiem būvniecības likumā, kas paredz 60 mēnešu garantiju veiktajiem labiekārtošanas darbiem, mēs smilšu vietā virs šķembu pamatas lejam 5 cm betona kārtu, kas novērš jebkādu iespēju laukuma pamatnei tikt izskalotai.

Lejamajai gumijai, gluži tā pat kā flīzēm pamatkārtā tiek izmantotas SBR granulas. Atkarībā no paredzamajiem krišanas augstumiem, SBR gumijas kārta tiek uzklāta 80% biezumā no kopēju plānotā biezuma. Pēc tam, 20% biezumā tiek uzklāts EPDM granulu segums.
Klājamais materiāls tiek gatavots uz vietas, sajaucot speciālā ierīcē granulas ar saistvielu. Atšķirībā no flīzētām virsmām, „lejamais” gumijas segums ļauj veidot neregulāras formas rakstus un zīmējumus uz laukuma, tādā veidā padarot to attīstošāku, interesantāku un pievilcīgāku bērniem.
Pamatne tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā flīzēm. Blietēta šķemba ar betonētu virskārtu.

SBR – otrreizējās pārstrādes gumija, visbiežāk – samaltas autoriepas.
EPDM – pirmreizēji izgatavota gumija.

SIA “Jūrmalas Mežaparki” katru gadu ieklāj ap 4 000m2 flīžu un lejamās gumijas seguma. Patstāvīgi mūsu noliktavā atrodas ap 300m2 sarkano flīžu segumu, kas pieejami uzreiz, bez gaidīšanas. Lielākiem pasūtījumiem gaidīšanas laiks ir līdz 4 nedēļām.

Visiem mūsu produktiem ir pieejams TUV izsniegts sertifikāts par flīžu vai granulu atbilstību standartam EN1177.

Ievadiet meklējamo frāzi un spiediet ENTER!