Gumijas segums

Rotaļu laukums var tikt uzskatīts par pilnīgi drošu bērniem, ja ne tikai iekārtas ir konstruētas un uzstādītas atbilstoši standartam EN1176, bet arī laukuma segums (atkarībā no krišanas augstuma) ir izveidots atbilstoši standartam EN1177.

Šis standarts ir izstrādāts vadoties no tā, kādas traumas bērns var gūt krītot no rotaļu laukuma konstrukcijas un kā tās var mazināt kritiena brīdī.

Ir dažādi risinājumi seguma izveidē traumatisma mazināšanai – smilts, mulča, smalki oļi vai gumija. Gumijas segums ir visizplatītākais, jo tas kalpos ilgāku laiku nekā citi segumi, tas ir mazāk jākopj un to ir vieglāk uzraudzīt. Beramo materiālu virskārtas nav pastāvīgas, un tajās regulāri veidojas bīstamas bedres.

 

SIA ”Jūrmalas Mežaparki” piedāvā divu veidu gumijas segumus: flīžu vai „lejamo”.

Gumijas flīzes

Sastāv no SBR* gumijas granulu kārtas un EPDM** gumijas granulu virskārtas. Visizplatītākais biezums ir 45 mm. Flīžu EPDM virskārta ir iegūstama dažādos toņos, kurus var apskatīt zemāk.

Gumijas flīžu seguma ieklāšana ir līdzīga bruģa ieklāšanai. Tiek izveidota 200 mm bieza blietētu šķembu un smilts pamatne, uz kuras tiek uzklātas flīzes. Kopš grozījumiem būvniecības likumā, kas paredz 60 mēnešu garantiju veiktajiem labiekārtošanas darbiem, mēs smilšu vietā virs šķembu pamata lejam 5 cm betona kārtu, kas novērš jebkādu iespēju laukuma pamatnei tikt izskalotai.

Lejamā gumija

Gluži tāpat kā flīzēm pamatkārtā tiek izmantotas SBR granulas. Atkarībā no paredzamajiem krišanas augstumiem, SBR gumijas kārta tiek uzklāta 80% biezumā no kopējā plānotā biezuma. Pēc tam, 20% biezumā tiek uzklāts EPDM granulu segums.

Klājamais materiāls tiek gatavots uz vietas, sajaucot speciālā ierīcē granulas ar saistvielu. Atšķirībā no flīzētām virsmām, lejamās gumijas segums ļauj veidot neregulāras formas rakstus un zīmējumus uz laukuma, tādā veidā padarot to attīstošāku, interesantāku un pievilcīgāku bērniem. Pamatne tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā flīzēm –  blietētas šķembas ar betonētu virskārtu.

*SBR – otrreizējās pārstrādes gumija, visbiežāk – samaltas autoriepas.
**EPDM – pirmreizēji izgatavota gumija.

SIA “Jūrmalas Mežaparki” katru gadu ieklāj ap 4000 m2 flīžu un lejamās gumijas segumu. Pastāvīgi mūsu noliktavā atrodas ap 300 m2 sarkano flīžu segums, kas pieejams uzreiz, bez gaidīšanas. Lielākiem pasūtījumiem gaidīšanas laiks ir līdz 4 nedēļām.

Visiem mūsu produktiem ir pieejams TUV izsniegts sertifikāts par gumijas flīžu un granulu atbilstību standartam EN1177.

Sazinies ar mums

Lūdzu ievadiet vārdu, uzvārdu!
Lūdzu ievadiet e-pastu!
Lūdzu ievadiet tālruni!
Lūdzu ievadiet ziņu!
Ievadītais kods nav pareizs!
Paldies, Jūsu ziņa ir nosūtīta!