Šūpoles

Šūpoles

Kāda sena latviešu tradīcija vēsta, ka tiem, kuri Lieldienās šūpojušies, vasarā nekodīs odi. Daudziem šūpoles asociējas ne tikai ar bērnību, bet arī ar dažādām latviešu tradīcijām. Tās var radīt patiesu prieku gan bērniem, gan pieaugušajiem, tādēļ tām ir jābūt ikvienā pilsētas parkā un bērnu laukumā!

Šūpoļu veidi

Mūsdienās pieejams plašs piedāvājums ar dažādu formu, izmēru un veidu šūpolēm – klasiskās, ar grozu, līdzsvara, atsperšūpoles… Ar ko atšķiras dažādi šūpoļu veidi? Kam pievērst uzmanību un kā izvēlēties vispiemērotākās?

Klasiskās šūpoles

Klasiskās šūpoles ir vienas no populārākajām. Tās visbiežāk tiek iekarinātas starp diviem koka balstiem. Bērnu rotaļu laukumos tās bieži vien tiek izvietotas blakus rindā pa divām, pa trim vai pat pa četrām. Pieejamas dažādām vecuma grupām (ar speciāli ierīkotiem krēsliem arī zīdaiņiem).

Šūpoles ar grozu

Lai spēļu laukums būtu daudzveidīgs un interesants, papildus klasiskajām šūpolēm, var uzstādī arī šupoles ar grozu. Tās ne tikai piesaistīs uzmanību, bet arī veicinās bērnus pavadīt laiku kopā ar citiem bērnu laukuma biedriem. Šūpoļu grozi pieejami dažādos izmēros. Mūsu klāstā esošajās groza šūpolēs var vienlaicīgi šūpoties pat 5 bērni.

Atsperšūpoles un to dažādība

Piedāvājot kustības prieku mazajiem piedzīvojumu meklētājiem, atsperšūpoles iemieso izklaidi un enerģiju. Kā jau liecina nosaukums, atsperšūpoles nodrošina kustību pateicoties atsperei, kas izvietota to centrā. Tās vislabāk ir piemērotas bērniem vecumā līdz 6 gadiem. Šīs atsperšūpoles pieejamas plašā krāsu un formu izvēlē, nodrošinot bērniem ne tikai fizisku aktivitāti, bet arī vizuālu baudījumu. Iepazīstiet kolorītu pasauli ar mūsu atsperšūpolēm un piedzīvojiet kopīgu prieku!

Kā droši uzstādīt šūpoles? 

Šūpoles ir dinamiska rotaļu iekārta, kas visu laiku atrodas kustībā. Tām ir jāiztur liela slodze, tāpēc tās uzstādot, nepieciešams betonēt balstu pamatus. Reizi nedēļā ieteicams veikt drošības pārbaudi, ja šūpoles ir uzstādītas augsta vandālisma riska zonā. Atkarībā no izmantošanas intensitātes, šūpoļu apkopi ieteicams veikt reizi 3 mēnešos.